Nahlédnutí do výuky

LADÍME VÁNOČNÍ NÁLADU

U nás ve třídě už netrpělivě čekáme na Vánoční svátky. Jelikož se všichni těšíme a tohle období milujeme, tak jsme s jeho přípravou už začali! Tento týden jsme společně nazdobili stromeček a napsali si vánoční přáníčka pro tajného Santu/Ježíška. Tahle přáníčka jsem musela zdokumentovat, jelikož se dětem nejen povedly, ale občas jsou opravdu velice milá! Zde se můžete podívat na vánoční přání vašich dětí. :)

VÁNOCE VŠUDE KOLEM

Vánoce se pomalu a jistě blíží a my s dětmi už několik týdnů tvoříme na Vánoční jarmark. Výrobky, které děti vytváří, opravdu stojí za to, avšak musím přiznat, že je někdy stály spoustu trpělivosti a bolesti v rukou díky vytváření drobných prací. Výsledek je ale nádherný a vy tak můžete být na děti náležitě pyšní! Tady se můžete podívat, jak to dětem šlo a jak si užívaly tvořivé práce.

PROJEKT 28. ŘÍJNA - DEN VZNIKU ČESKOSLOVENSKA

V pátek 12. 10. 2018 se naše třída zúčastnila projektu k 28. říjnu - dnu české státnosti. Většina žáků již věděla, oč jde a samotnou mě překvapilo, kolik informací žáci věděli - prakticky to mohli odprezentovat za mne. ;) Pustili jsme si video, které vznik Československa krásně vysvětlilo, povyprávěli jsme si o věcech, které ve videu nezazněly a shrnuli důležité informace. Žáci následně pracovali na pracovních listech, které byly zaměřeny na 28. říjen a procvičovali Jazyk český a Vlastivědu. Další dvě hodiny jsme pracovali na výtvarných projektech, přičemž žáci pracovali ve skupinkách na informačních plakátech o T.G.M., vyráběli malé vlajky České republiky, kreslili T.G.M. nebo vytvářeli náš národní strom - lípu. Na konci tohoto 4-hodinového bloku zaměřeného na vznik Československa se žáci společně fotili s vlajkou ČR.

Pro více fotek najeďte na rubriku ´FOTOGALERIE´

 

 

DEN FINANČNÍ GRAMOTNOSTI - 21.9.2018

V pátek 21. 9. 2018 se naše třída zúčastnila projektu ´Finanční gramotnost´, které jsme věnovali 2 vyučovací hodiny. S dětmi jsme si promluvili o hodnotě peněz, jakým způsobem jsou bankovky chráněny proti padělání, proč se vyplatí šetřit a jak drahé jsou různé věci, které běžně kupujeme. Na základě toho pak děti ve skupinkách vypracovávaly pracovní listy, kde se museli rozhodovat, jaké jsou věci, za které musíme platit, a které jsou naopak jen přežitek. Všichni žáci také navrhovali svou vlastní bankovku, s vlastním designem a hodnotou a všichni samozřejmě doufáme, že se jejich návrh jednoho dne uskuteční. :) Na závěr dostali děti letáky z obchodních řetězců a za 170Kč mohli cokoli ´nakoupit´ pro svou rodinu. Všichni tedy stříhali, nalepovali a počítali peníze za jednotlivé položky. Bylo hezké vidět, že děti nemyslely jen na sebe, ale ´kupovali´ bonboniéry pro celou rodinu, piva pro tatínky či sladkosti pro sourozence. Nejednou se žáci zarazili nad velkými cenami některých potravin a zjistili, že za 170Kč toho doopravdy moc nenakoupí a museli tedy dávat velký pozor na to, co kupují. :)

Všechny děti byly neuvěřitelně šikovné a já je moc chválím za jejich aktivitu, protože se opravdu všichni podíleli na společné práci s úsměvem a velkým zápalem! :)

 
Zde se můžete podívat na některé návrhy bankovek:
 
A tady malý vhled do našich nákupů:
 
A kdo by se chtěl podívat na celý pracovní list, na kterém děti pracovali, tak se můžete podívat zde: PC_finanční gramotnost.docx (789137)