Nahlédnutí do výuky

CYKLODEN

Tento pátek konečně nastal den D, na který se většina dětí tolik těšila. Čekal nás den na dopravním hřišti v Malenovicích, kde si někteří splnili sen prvního řidičáku. Po náročném opakování, znovuseznamování a vyplnění testu, se děti vrhly do víru ´silnic´ ať už jako cyklisté, chodci nebo řidiči malé motokáry. Děti si pořádně zadováděly, mohli si vyzkoušet roli policisty s plácačkou v ruce a seznámili se na vlastní kůži s tím, jaké to je, když se musí řídit dopravními pravidly a nejedou jen po nějaké lesní cestě. Po vydovádění ovšem nastala zkouška na tvrdo, z které měli někteří strach. Těm, co získali řidičák, velice gratuluji! Byl to opravdu krásný a úspěšný den! :)
Pro více fotografíí najeďte v menu na rubriku "Fotogalerie"

 

RODIČE ČTOU DĚTEM

Jak už všichni víme, u nás na škole je březen měsícem knihy. S tím souvisí i projekt "Rodiče čtou dětem", jež je u našich žáků velice oblíbený. I letos se naše třída do tohoto projektu zapojila, a to díky paní Simerské, která se rozhodla za námi přijít. Představila nám knihu ´Sára´, jež se naší třídě zalíbila natolik, že ji máme zapůjčenou a v hodinách čtení pokračujeme v četbě. Některé děti to dokonce nevydržely a hned běžely do knihovny, aby si mohly knihu přečíst doma pěkně v klidu. Děti kniha skutečně zaujala, o čemž svědčila i pěkně tichá třída, která jen bystřila uši. ´Sára´ je neobyčejná kniha, která nutí děti k zamyšlení a my moc děkujeme za báječnou inspiraci. Paní Simerské také všichni moc děkujeme za krásně prožitou hodinu, která se nám všem moc líbila.

´MALÍ CHEMICI´
V pátek 8.2.2019 jsme v rámci Přírodovědy zkloumali vodu pomocí drobných pokusů. Děti nejen vodu pozorovali, chutnali, ale také pozorovali, co se stane, když do vody přimíchají sůl, cukr, písek anebo olej. Zkoušeli si zapustit potravinářské barvivo do cukru a sledovali, jak se barvy smíchávají a cukr rozpouští. Pokusy bavily naprosto všechny a děti hned na konci hodiny zjišťovaly, zda budeme v brzké době dělat opět něco podobného. Mimo tyto pokusy také s dětmi zkoušíme potravinářským barvivem obarvit i květiny. Na konci dne už kytičky začaly chytat modrou barvu. Všichni se těšíme, jak budou květiny vypadat v pondělí. :)

A jelikož děti jsou zvídavé stvoření, musí vyzkoušet všechno, co je jedlé. Takhle dopadla většina naší třídy, když chtěli vyzkoušet, jak chutná modrý cukr. :)

 

BALETNÍ ČTVRTHODINKA

V rámci Daltonu nám Sára jakožto baletka ukázala některé ze základních pozic a snažila se děti naučit speciální názvy, které těmto pozicím připadají. Některým se tyhle názvy zdály těžké, jiní si je okamžitě zapamatovali. Avšak všichni si uvědomili, jak těžký je balet dělat. Někteří to pocítili přímo na vlastní kůži, když je Sára učila jednoduché postoje.


LADÍME VÁNOČNÍ NÁLADU

U nás ve třídě už netrpělivě čekáme na Vánoční svátky. Jelikož se všichni těšíme a tohle období milujeme, tak jsme s jeho přípravou už začali! Tento týden jsme společně nazdobili stromeček a napsali si vánoční přáníčka pro tajného Santu/Ježíška. Tahle přáníčka jsem musela zdokumentovat, jelikož se dětem nejen povedly, ale občas jsou opravdu velice milá! Zde se můžete podívat na vánoční přání vašich dětí. :)

VÁNOCE VŠUDE KOLEM

Vánoce se pomalu a jistě blíží a my s dětmi už několik týdnů tvoříme na Vánoční jarmark. Výrobky, které děti vytváří, opravdu stojí za to, avšak musím přiznat, že je někdy stály spoustu trpělivosti a bolesti v rukou díky vytváření drobných prací. Výsledek je ale nádherný a vy tak můžete být na děti náležitě pyšní! Tady se můžete podívat, jak to dětem šlo a jak si užívaly tvořivé práce.

PROJEKT 28. ŘÍJNA - DEN VZNIKU ČESKOSLOVENSKA

V pátek 12. 10. 2018 se naše třída zúčastnila projektu k 28. říjnu - dnu české státnosti. Většina žáků již věděla, oč jde a samotnou mě překvapilo, kolik informací žáci věděli - prakticky to mohli odprezentovat za mne. ;) Pustili jsme si video, které vznik Československa krásně vysvětlilo, povyprávěli jsme si o věcech, které ve videu nezazněly a shrnuli důležité informace. Žáci následně pracovali na pracovních listech, které byly zaměřeny na 28. říjen a procvičovali Jazyk český a Vlastivědu. Další dvě hodiny jsme pracovali na výtvarných projektech, přičemž žáci pracovali ve skupinkách na informačních plakátech o T.G.M., vyráběli malé vlajky České republiky, kreslili T.G.M. nebo vytvářeli náš národní strom - lípu. Na konci tohoto 4-hodinového bloku zaměřeného na vznik Československa se žáci společně fotili s vlajkou ČR.

Pro více fotek najeďte na rubriku ´FOTOGALERIE´

 

 

DEN FINANČNÍ GRAMOTNOSTI - 21.9.2018

V pátek 21. 9. 2018 se naše třída zúčastnila projektu ´Finanční gramotnost´, které jsme věnovali 2 vyučovací hodiny. S dětmi jsme si promluvili o hodnotě peněz, jakým způsobem jsou bankovky chráněny proti padělání, proč se vyplatí šetřit a jak drahé jsou různé věci, které běžně kupujeme. Na základě toho pak děti ve skupinkách vypracovávaly pracovní listy, kde se museli rozhodovat, jaké jsou věci, za které musíme platit, a které jsou naopak jen přežitek. Všichni žáci také navrhovali svou vlastní bankovku, s vlastním designem a hodnotou a všichni samozřejmě doufáme, že se jejich návrh jednoho dne uskuteční. :) Na závěr dostali děti letáky z obchodních řetězců a za 170Kč mohli cokoli ´nakoupit´ pro svou rodinu. Všichni tedy stříhali, nalepovali a počítali peníze za jednotlivé položky. Bylo hezké vidět, že děti nemyslely jen na sebe, ale ´kupovali´ bonboniéry pro celou rodinu, piva pro tatínky či sladkosti pro sourozence. Nejednou se žáci zarazili nad velkými cenami některých potravin a zjistili, že za 170Kč toho doopravdy moc nenakoupí a museli tedy dávat velký pozor na to, co kupují. :)

Všechny děti byly neuvěřitelně šikovné a já je moc chválím za jejich aktivitu, protože se opravdu všichni podíleli na společné práci s úsměvem a velkým zápalem! :)

 
Zde se můžete podívat na některé návrhy bankovek:
 
A tady malý vhled do našich nákupů:
 
A kdo by se chtěl podívat na celý pracovní list, na kterém děti pracovali, tak se můžete podívat zde: PC_finanční gramotnost.docx (789137)